English

Gilamadaya-Altin-ve-Gumus
Argos Bağlarının kendi ürünü Gilamada, iki uluslararası yarışmadan büyük ödüllerle döndü. Decanter World Wine Awards Gilamada Emir 2016’yı Gümüş Madalya’yla onurlandırırken, Gilamada Syrah 2015 CWSA tarafından Altın Madalya’ya layık görüldü.

Dünyada şarap üretiminin doğum yerlerinden biri olan Kapadokya, dünyayı şaraplarıyla etkilemeye devam ediyor. Argos Bağcılık tarafından özenle yetiştirilen üzümlerden üretilen yerli Gilamada şarapları, uluslararası iki büyük yarışmanın gözbebeği oldu.

xxx

Dünyada şarapçılığın rehber ödülleri olarak görülen Decanter World Wine Awards uzman jürisi, bu yıl yine dünyanın dört bir yanından yüzlerce şarap arasından titiz bir değerlendirme yaptı. Argos Bağcılık’ın yerel Emir üzümleriyle ürettiği Gilamada Emir 2016, yüksek standartlarda bir eleme sürecinin ardından Gümüş Madalya’nın sahibi oldu. Gilamada, tamamen Anadolu’ya özgü, özellikle Kapadokya bölgesinde yetişen Emir üzümünü bu küresel başarıyla şarap dünyasının zirvesine taşıdı.

Bir diğer büyük onur ise Gilamada Syrah 2015’i taçlandırdı. Dünyanın önde gelen şarap alıcılarından biri olan Çin’in, en prestijli ve etkili şarap yarışması CWSA’nın (China Wine & Spirits Awards), Hong Kong ve Çin’den gelen 100 kişilik jürisi, 55 ülkeden gelen şarapları ‘kör tadım’ yoluyla değerlendirdi. Jüri, Argos Bağcılık’ın özenle ürettiği Gilamada Syrah 2015’i, Altın Madalya’yı layık gördü.

Anadolu şarapçılığının ve Argos Bağları’nın bu önemli başarılarını paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.