English

Argos Şaraplarına 2 Büyük Yarışmadan 9 Büyük Ödül!
Argos bağlarından çıkan şaraplarımız, dünyanın iki büyük şarap yarışmasından toplam dokuz ödülle döndü. Turasan Syrah Argos Bağları 2013 şarabımız Türkiye’ye bu yıl Altın Madalya kazandırdı.

Argos bağlarında titizlikle yetiştirdiğimiz üzümlerimiz, şarap dünyasının en saygın yarışmalarından madalya alarak geri dönüyor. Şarapseverler için küresel bir rehber olarak kabul edilen Decanter Şarap Ödülleri, bu yıl Turasan Syrah Argos Bağları 2013 şarabımızı Altın Madalya’ya layık gördü. Argos şarapları bu büyük onurun yanısıra, yarışmadan iki gümüş ve bir de bronz madalya kazandı. Turasan Emir Argos Bağları 2015 şarabımız ve Turasan Kalecik Karası Argos Bağları 2013 Gümüş Madalya’ya layık görülürken Turasan Syrah Argos Bağları 2014 şarabımız Bronze Madalya kazandı.

Dünyanın en titiz eleme sürecine sahip olmasıyla bilinen ve bu yıl 34’üncü defa düzenlenen International Wine Challenge da Argos bağlarından çıkan şaraplarımızı toplam beş ödüle layık gördü. Turasan Kalecik Karası Argos Bağları 2013 şarabımız yarışmanın Gümüş Madalya’ya hak kazanan şarabı oldu. Turasan Emir Argos Bağları 2015 , Turasan Syrah Argos Bağları 2013, Turasan Syrah Argos Bağları 2014 ve Turasan Kalecik Karası Argos Bağları 2014 şaraplarımız ise Commended ödülüyle onurlandırıldı.

Dünyanın en prestijli şarap yarışmalarından Decanter jürisi, dünya çapında şarap uzmanları ve sommelierlerden oluşuyor. Şaraplar bölge kategorilerinde değerlendirilirken altın ve gümüş madalyaya hak kazananlar ikinci bir jüri paneli tarafından tekrar tadılarak onaylanıyor. Şarap dünyasının gözü her yıl, tadım etkinlikleri ve yayınlarıyla geniş kapsamlı bir alana hitap eden Decanter’den çıkacak sonuçlara odaklanıyor.

Her bir şarabın kör tadımla değerlendirildiği, dünyanın en ince eleyip sık dokuyan şarap yarışması International Wine Challenge’ın madalya kazanan şarapları da en az on farklı jüri tarafından üç ayrı etkinlikte tekrar değerlendirmeye alınıyor.

Ödüllü şaraplarımızı Güvercinlik Vadisi manzarasına karşı tatmak için Seki Restaurant’a davetlisiniz.